Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Poduszki z ziarnami – przepis na zdrowy sen

1 lutego 2024 Poduszki z ziarnami

Niegdyś sypialnie naszych przodków zdobiły wielkie puchowe poduchy. Ze względu na występujące coraz częściej w nowoczesnym społeczeństwie alergie na pierze artykuły te musiały odejść do lamusa. Obecnie klienci sklepów z produktami dla domu najczęściej wybierają poduszki wypełnione syntetycznym wkładem. Jednak roku na rok rośnie liczba ludzi, którzy kładą duży nacisk na ekologiczne rozwiązania w różnych sferach życia, także w sypialni. Pragną zaznawać zdrowego snu w otoczeniu naturalnych akcesoriów. Dobrym wyborem dla takich osób będzie zakup poduszek z ziarnami.

Czym są poduszki z ziarnami?

Poduszki z ziarnami to artykuły użytku codziennego, które były wykorzystywane od wieków w różnych kulturach. Cieszyły się dużą popularnością zwłaszcza w Korei i Japonii, gdzie służyły jako akcesoria terapeutyczne. Współcześnie spotykają się z ciepłym przyjęciem mieszkańców krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych, ponieważ świetnie spełniają swoje zadanie jako podparcie głowy podczas snu, a dodatkowo mogą pełnić funkcję masażera. Mają również szereg właściwości prozdrowotnych. Jednym z miejsc, które oferują szeroki wybór ekologicznych poduszek i innych produktów z różnymi naturalnymi wypełnieniami, jest sklep Zdrowy Sen. Aby skorzystać z jego usług, należy odwiedzić witrynę https://zdrowysen-sklep.pl/pl_PL/.

Poduszki z gryką

Poduszki z ziarnami gryki mogą być używane przez alergików, ponieważ zawarte w tym zbożu substancje tj. rutyna i tanina blokują rozwój drobnoustrojów chorobowych i roztoczy. Idealnie dopasowują się do szyi i głowy, także podczas zmian pozycji ciała oraz pobudzają krążenie, dlatego łagodzą bóle mięśni, kości i głowy. Ponadto przeciwdziałają powstawaniu odleżyn. Gwarantują higieniczny i zdrowy sen, gdyż nie nagrzewają się, co zapobiega nadmiernej nocnej potliwości. Wspomagają również leczenie astmy i innych dolegliwości układu oddechowego.

Poduszki wypełnione gorczycą

Poduszki z ziarnami gorczycy pomagają zwalczać bóle kręgosłupa, stawów, mięśni oraz reumatyzm. Z uwagi na to, że nasiona gryki są bardzo małe, akcesoria nimi wypełnione mogą służyć jako delikatny masażer pobudzający mikrokrążenie w tkankach całego ciała, również głowy i twarzy. Wykazują również właściwości relaksacyjne, dlatego sprawdzają się w zwalczaniu bezsenności. Ze względu na wspomniane już działanie przeciwbólowe można ich używać podczas rehabilitacji np. przez osoby zmagające się z dyskopatią. Ponadto wspomagają leczenie padaczki, miażdżycy czy cukrzycy, a także koją ból wywołany przez kolkę niemowlęcą.

Poduszeczki z siemieniem lnianym

Siemię lniane wykazuje właściwości przeciwzapalne, regenerujące i odprężające. Jest bardzo delikatne, dlatego mogą go stosować osoby mające bardzo wrażliwe organizmy. Poduszki z ziarnami siemienia lnianego mogą być wykorzystywane na dwa sposoby: jako zimny kompres lub termofor. Schłodzone pomagają zwalczać bóle reumatyczne, odparzenia czy odleżyny, a nawet gorączkę. Natomiast rozgrzane niosą ukojenie podczas infekcji zatok, bólach głowy, brzucha, mięśni lub stawów. Ponadto wspierają układ odpornościowy oraz łagodzą napięcie nerwowe.

Konserwacja poduszek z ziarnami

Poduszki z ziarnami bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. Aby cieszyć się zdrowym snem z ich udziałem przez długie lata, należy je regularnie wietrzyć oraz poddawać działaniu niskiej lub wysokiej temperatury. W zimie wystarczy raz na cztery tygodnie wystawiać je na mróz, a w ciepłych miesiącach na słońce. Z uwagi na specyfikę wypełnienia nie można ich prać i moczyć oraz przechowywać w miejscach, gdzie będą narażone na destrukcyjny wpływ wilgoci.

Materiał zewnętrzny

Jak się pisze usprawiedliwienie?

Redakcja naszsmyk.pl

Cześć, witamy na naszym blogu! Znajdziesz tutaj przydatne informacje z dziedziny dietetyki i parentingu, dzięki którym będziesz mógł zadbać o swoje zdrowie, a także zdrowie swojej rodziny. Poznaj niesamowite ciekawostki ze świata makijażu i pielęgnacji, a także odkryj najlepsze sposoby na proste i efektywne stylizacje! Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak się pisze usprawiedliwienie?
Jak napisać plan wydarzeń?
Jak prawnie odciąć się od rodziny: Kiedy i jak to zrobić

Jesteś zainteresowany reklamą?