naszsmyk.pl

Blog tematyczny dla rodziców o parentingu oraz zdrowiu.

Moda

Modne spodnie – jak dobrać do każdej sylwetki?

Modne spodnie – jak dobrać do każdej sylwetki?

Od czego zależy dobranie odpowiedniego rodzaju i rozmiaru spodni? Jakie są najmodniejsze fasony spodni teraz? Jakie można wyróżnić typy sylwetek? Czego unikać przy wyborze spodni? Czy modne znaczy wygodne? 

Czego dowiemy się z artykułu?

 • Jakie są typy sylwetek?
 • Jakie są modne spodnie w tym sezonie?
 • Jak dobrać odpowiedni rodzaj i rozmiar spodni?

Sprawdź również: Stylowe oprawki – jak dobrać odpowiednie?

Jakie wyróżnia się typy sylwetek?

Modne spodnie dobrane do każdej sylwetki, przy ich wyborze warto znać swój typ sylwetki. Każdy jest różny, wysoki, niski, dodatkowo można wyróżnić 5 typów sylwetek:

 • prostokąt (H),
 • jabłko (O),
 • grusza (A),
 • klepsydra (X),
 • kielich (Y).

Warto sprawdzić jaki typ sylwetki posiadamy, do tego trzeba będzie wymierzyć siebie odpowiednio, aby dopasować proporcje do wskazanych typów. Sam pomiar szerokości ramion i bioder już pozwala na wskazanie, który typ do nas należy. 

Jakie są modne spodnie w tym sezonie?

Modne spodnie dobrane do każdej sylwetki, nie zawsze mogą być wygodne. Sezon jesień 2023 wskazuję, że najmodniejszymi fasonami spodni będą: spodnie z szerokimi nogawkami. Można wyróżnić takie modele, które posiadają wysoki stan i szerokie nogawki:

 • oversize,
 • szwedy,
 • palazzo,
 • wide legs.

Projektanci idąc tym tropem zaczynają w swoich projektach odważnie poszerzać nogawki w spodniach. Czy każdy typ sylwetki natomiast się odnajdzie w tych modelach? Odpowiedź jest prosta – tak. Jest to fason spodni, który odpowiednio dobrany pasuje każdemu. Warto wziąć pod uwagę, że osoby niższe, muszą pamiętać o ubraniu wyższego obuwia, aby nie zostać skrócone przez nie. Dopasowuje się również do stylu eleganckiego i luźnego. Pamiętajmy, że czasami może się zdarzyć, że niekoniecznie modne spodnie będą się nam podobać oraz pasować do naszej sylwetki.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj i rozmiar spodni?

Pomoc w wyborze modnych spodni dobranych do swojej sylwetki, niosą panie pracujące w sieciówkach. Często sklepy online pomagają swoim klientom w doborze odpowiedniego rozmiaru, umieszczając tabele rozmiarów do swoich produktów. Stosując się do tego wystarczy tylko zmierzyć swoje wymiary i sprawdzić w tabeli. Najczęściej są to rozmiary szerokości bioder i długość nogawki. Aby dobrze dobrać spodnie do swojej sylwetki, warto zapoznać się z tymi kilkoma trikami. Osoby niższe lepiej wyglądają w spodniach z niższym stanem, a osoby o szczupłych nogach, będą dobrze wyglądać w spodniach typu slim. Gdy zależy nam na wyszczupleniu nóg, decydujemy się na ciemniejszy kolor spodni. Spotkać się można z dwoma rodzajami rozmiarów spodni. Typ pierwszym rozmiarów: S, M, L, XL, a drugi typ to: 36, 38, 40, 42. O czym warto jeszcze  pamiętać? Kobiety o szerszych biodrach, powinny unikać niskiego stanu, aby dodatkowo nie poszerzać swoich bioder. Unikać zbyt obcisłych spodni, które uwydatnią wszystko to czego nie powinny. Dobrze również zwracać uwagę na jakość materiału, który wybierzemy. 

Podsumowując modne spodnie może nosić każdy, należy pamiętać tylko o odpowiednim doborze do swojej sylwetki. Natomiast idealne spodnie powinny podkreślać atuty. Warto pamiętać, że nie ma dobrych i złych sylwetek. Pamiętając o kilku trikach można dobrać odpowiednie spodnie, które są dodatkowo modne do naszych kształtów.

Udostępnij

O autorze

Cześć, witamy na naszym blogu! Znajdziesz tutaj przydatne informacje z dziedziny dietetyki i parentingu, dzięki którym będziesz mógł zadbać o swoje zdrowie, a także zdrowie swojej rodziny. Poznaj niesamowite ciekawostki ze świata makijażu i pielęgnacji, a także odkryj najlepsze sposoby na proste i efektywne stylizacje! Zapraszamy do lektury.