Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Dobry wózek spacerowy, czyli jaki?

31 maja 2024 wózek spacerowy


Wózek spacerowy to najczęściej drugi pojazd nabywany przez opiekunów małych dzieci, ponieważ kiedy maluch zaczyna samodzielnie siadać, nie musi już podróżować, wyłącznie leżąc w gondoli, lecz może podziwiać świat z pozycji siedzącej. Ze względu na to, że spacerówka będzie towarzyszyła nam nawet przez kilka lat, jej wybór nie powinien być kwestią przypadku. Dobry wózek spacerowy musi być wygodny i komfortowy w prowadzeniu, a jednocześnie wytrzymały, bezpieczny i najlepiej jak najlżejszy. Czym dokładnie kierować się podczas wyboru wózka spacerowego? Czym powinien wyróżniać się taki pojazd? Podpowiadamy.

Rodzaj i wielkość kół w wózku spacerowym

Szukając dobrego wózka spacerowego, warto zastanowić się, w jakich terenach najczęściej będzie on wykorzystywany, ponieważ nieco inne modele lepiej sprawdzają się w miejskich przestrzeniach, inne zaś podczas spacerów po lasach. Dlatego dla każdego użytkownika dobry wózek spacerowy może wyróżniać się nieco innym zestawem parametrów. Podczas wyboru takiego pojazdu, warto zwrócić uwagę na jego koła. 

Jeśli szukamy dobrego modelu do poruszania się poza ulicami miast, wówczas warto postawić na wózek z kołami żelowymi, które zapewniają dobrą amortyzację i są łatwiejsze w użytkowaniu niż wersje pompowane. Jeżeli szukamy z kolei spacerówki na miejskie drogi, możemy postawić na model z kołami piankowymi. Są one mniejsze i lżejsze, dzięki czemu trudno jest je przebić czy uszkodzić. Jednak takie wersje gorzej amortyzują wstrząsy. Dlatego najlepiej wózkiem wyposażonym w takie elementy poruszać się wyłącznie po gładkich drogach. Jeśli z kolei poruszamy się zazwyczaj po lesie lub mieszkamy na wsi, możemy postawić na koła pompowane. Mimo że mają one większą średnicę i ciężar od pozostałych modeli i wyróżniają się koniecznością wymiany dętek, to jednak gwarantują doskonałą amortyzację w terenie.

Waga i siedzisko wózka spacerowego

Dla wielu opiekunów małych dzieci, dobry wózek spacerowy to taki, który jest lekki. Dlatego kupując taki pojazd, warto zwrócić uwagę na jego wagę. Będzie ona jednak uzależniona od zastosowanych w nim elementów i materiałów. Dlatego jeżeli na przykład stawiamy na wersję z solidnymi kołami o dobrej amortyzacji, musimy liczyć się z tym, że takie urządzenie będzie ważyło 7-8 kg. 

Kolejnym aspektem, na który musimy zwrócić uwagę, jest łatwość składania i rozkładania wybranego modelu. Obecnie na rynku znajdziemy spacerówki składane na płasko i te w formie parasolki. Jeśli szukamy pojazdu, który będzie zajmował jak najmniej miejsca, wówczas lepszą opcją będzie parasolka. Porządniejsze i większe spacerówki jednak składają się zazwyczaj na płasko. Zwróćmy uwagę także na zastosowane w danym modelu siedzisko. Do wyboru mamy wersje z rozkładanym siedziskiem oraz kubełkowe, gdzie można wyregulować oparcie, siedzisko i podnóżek, co sprawia, że maluch może być bezpiecznie ułożony.

Wyposażenie wózka spacerowego 

Dobry wózek spacerowy powinien być wyposażony w najważniejsze akcesoria, które ułatwią wykorzystywanie takiego pojazdu. Zalicza się do nich na przykład folię przeciwdeszczową, osłonę na nogi czy koszyk na zakupy. Dobrze, jeżeli spacerówka posiada dołączoną również moskitierę, a także torbę do wózka czy uchwyt na kubek. W razie potrzeby wiele takich akcesoriów można jednak dokupić. 

Artykuł sponsorowany

Redakcja naszsmyk.pl

Cześć, witamy na naszym blogu! Znajdziesz tutaj przydatne informacje z dziedziny dietetyki i parentingu, dzięki którym będziesz mógł zadbać o swoje zdrowie, a także zdrowie swojej rodziny. Poznaj niesamowite ciekawostki ze świata makijażu i pielęgnacji, a także odkryj najlepsze sposoby na proste i efektywne stylizacje! Zapraszamy do lektury.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

łóżko drewniane dla dziecka
LEGO Friends
Jakie wyposażenie sprawdzi się w pokoju starszego dziecka

Jesteś zainteresowany reklamą?