Fohow Perły Księżniczki Tampony Guifei Bao - 6 szt

Wysyłka w: 24 godzin ( dni robocze)
Cena z VAT: 132,00 zł 132.00

Globulki dopochwowe głęboko oczyszczające żeńskie narządy rodne. Mieszanka ziół dla komfortu i higieny kobiet. Doskonale absorbują wydzieliny z narządów żeńskich inne niż krew menstruacyjna, dbając o dobre zdrowie i samopoczucie kobiet.  Wygodne w użyciu.

ilość - + szt.
Ocena: 0
Producent: Fohow
Kod produktu: FY001

Opis

Perły Księżniczki” są ziołowym oryginalnym preparatem w postaci globulek dopochwowych. Na polskim rynku nie ma podobnych produktów, dlatego należy zachować ostrożność dokonując zakupów w sklepie, który nie posiada oryginalnych produktów Fohow.

DZIAŁANIE PEREŁ KSIĘŻNICZKI I WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Oczyszczenie szyjki macicy i pochwy
Szyjka macicy i pochwa stanowią swoistego rodzaju przedsionek przed jamą macicy. Szyjka pełni przy tym istotną rolę w procesie zajścia w ciążę. Stosowanie Pereł Księżniczki w celu oczyszczenia tych zarządów polecane jest w szczególności kobietom, które korzystają a basenów, kąpieli w jeziorach czy też mają w stosunkowo krótkich odcinkach czasu więcej, niż jednego partnera seksualnego. Z kuracji oczyszczającej powinny skorzystać również kobiety, które często cierpią na infekcje intymne w ramach ich profilaktyki. Zabieg oczyszczania powinien być stosowany nie częściej niż raz w miesiącu z wykorzystaniem tylko jednej globulki.
Proces oczyszczania wiąże się z przywróceniem stanu równowagi. Jest to ważne również dla kobiet, które zmagają się z problemem nieprzyjemnego zapachu z dróg rodnych często połączonego z upławami. Perły Księżniczki doskonale radzą sobie z tą niepożądaną przypadłością.

Działanie oczyszczające:
Perły Księżniczki mogą być stosowane w przypadku następujących dolegliwości:

- zakażeń o podłożu grzybiczym lub bakteryjnym,
- zakażeń HPV (wirus brodawczaka ludzkiego),
- infekcji spowodowanych przewlekłymi alergiami,
- mięśniaków,
- nadżerek szyjki macicy,
- torbieli jajników.

Bogaty skład Pereł Księżniczki i wykorzystanie w nich wielu ziół z zawartością aktywnych biologicznie składników sprawia, że kuracja może w wielu przypadkach całkowicie zastąpić tradycyjne (farmakologiczne) sposoby leczenia – do tych przypadków należą przede wszystkim infekcje o podłożu bakteryjnym wirusowym i grzybiczym. W innych stanowi doskonałe uzupełnienie kuracji zaordynowanej przez lekarza.

W przypadku zastosowania Pereł Księżniczki jako kuracji konieczne jest jej przeprowadzenie w formie pełnego cyklu, zgodnie z instrukcją znajdującą się opakowaniu.

Regularne stosowanie 1 globulki w celu kuracji oczyszczającej pozwala na zachowanie w dobrym zdrowiu dróg rodnych. Niezdrowy nabłonek wydalany jest na zewnątrz wraz z obumarłymi bakteriami, wirusami oraz grzybami. W pochwie zostaje przywrócona zdrowa tkanka a uciążliwe dolegliwości w postaci pieczenia, swędzenia czy upławów przestają być problemem.

Zdarza się również, że kobiety skarżą się na dyskomfort w pochwie lecz nie potrafią dokładnie wskazać jego przyczyny z powodu braku upławów oraz pieczenia. Jego przyczyną często bywa stan zapalny o różnym podłożu – również w takiej sytuacji stosowanie 1 globulki w miesiącu powinno skutecznie usunąć problem dyskomfortu.

Starania o ciążę:

Perły Księżniczki polecane są kobietom, które mimo starań mają nie mogą zajść w ciąże. W tej sytuacji działanie Guifei Bao polega na oczyszczeniu dróg rodnych z bakterii, grzybów czy wirusów, a przede wszystkim na przywróceniu równowagi w kwaśnym środowisku pochwy.

Przywrócenie równowagi w środowisku pochwy, zapewnienie jej właściwego i naturalnego odczynu pH pozwala na stabilizację nieregularnych cykli, a tym samym reguluje cykl owulacji.
Z tego dobroczynnego działania Pereł Księżniczki skorzystało skutecznie wiele kobiet.

Dobroczynny wpływ na cerę
Perły Księżniczki przywracają równowagę dróg rodnych, ale ich dobroczynne dotyczy również skóry całego ciała. Uzyskuje one wyrównany koloryt, lepsze napięcie, cofają się również zmiany trądzikowe, na które obecnie cierpią również dojrzałe kobiety.

Będą one pomocne również w sytuacji:
- przebarwień skóry po ekspozycji na słońce,
- przebarwień powstałych po przebytej ciąży,
- niewystarczającego nawilżenia (suchej skóry).

Pobudzenie wyściółki pochwy do produkcji nowego nabłonka poprawia (a w określonych przypadkach również przywraca) normalne funkcje fizjologiczne związane z produkcją śluzu. Pochwa uzyskuje właściwą wilgotność, co wpływa na satysfakcję ze stosunków seksualnych a także eliminuje podrażnienia wywołane przez otarcia suchej skóry bielizną.
 
Jakie jeszcze zalety i zastosowania mają Perły Księżniczki?
profilaktyczne – stosowanie jednej globulki w miesiącu pozawala na zachowanie zdrowia okolic intymnych i zapobiega nawrotom chorób,
detoksykacyjne – stosowane po miesiączce przyspieszą oczyszczenie pozostałości krwi miesięcznej, a po stosunku bez zabezpieczenia z nowym partnerem przyspieszą wydalanie ewentualnej patologicznej flory bakteryjnej,
„wybłonkowanie nadżerek” czyli uzupełnienie ich prawidłowo zbudowaną warstwą nabłonka
 
Stosowanie w praktyce:

Jedna globulka aplikowana jest na trzy dni, po tym czasie należy zrobić dwa dni przerwy i zastosować kolejną aplikację na trzy dni, po których robimy 2-3 dni przerwy. Kuracja w tym cyklu trwa miesiąc i niezbędnych do jej przeprowadzenia jest 6 globulek (1 opakowanie).

SZCZEGÓŁOWY OPIS:

Pozbądź się nawracających infekcji:
Nawracające infekcje to jeden z najczęstszych problemów, który skłania kobiety do poszukiwania rozwiązań alternatywnych do zachodnich metod leczenia. Chińskie tampony to remedium na nawracające infekcje, w szczególności grzybicze. Wiele kobiet, dla których ratunkiem były dotychczas antybiotyki i maści stosowane zewnętrznie cierpiało z powodu częstych nawrotów dolegliwości. Perły Księżniczki mają działanie oczyszczające a dzięki odbudowaniu nabłonka pochwy wspierają utrzymanie kwaśnego środowiska nieprzyjaznego patogenom (bakteriom i grzybom). Stan taki utrzymuje się bardzo długo.

Większy komfort współżycia
Nasze klientki zgłaszają, że jednym z efektów stosowania chińskich tamponów jest poprawa komfortu współżycia dzięki zwiększonej ilości śluzu. Jeszcze do niedawna problem tzw. suchej pochwy dotyczył gównie kobiet w okresie menopauzalnym. Obecnie to zaburzenie dotyka coraz większej ilości młodych kobiet. Zbyt suche wejście do pochwy jest przyczyną powstawania mikrourazów spowodowanych otarciami oraz bólu w trakcie samego stosunku. Dzięki przywróceniu właściwej budowy nabłonkowi zwiększa się produkcja śluzu, a stosunki płciowe przestają być bolesne.

Regulacja cyklu miesięcznego
Perły Księżniczki sprawdzają się również u kobiet, które mają bardzo nieregularne cykle miesięczne, a chciałby je unormować by zajść w ciążę. Także w tym przypadku chińska medyna przychodzi z pomocą. Już po pierwszym cyklu stosowania unikalnej mieszanki ziołowej, wiele kobiet zauważa zmniejszenie różnic w zakresie długości każdego z cykli. Ułatwia to starania się o maluszka ☺

Perły Księżniczki a wirus brodawczaka ludzkiego (HPV)
Zakażenia HPV to obecnie jedna z najczęściej przenoszonych drogą płciową infekcji. Jako  jedna z niewielu przenosi się również droga kontaktową. Leczenie HPV jest bardzo długotrwałe, kosztowne i długo trzeba oczekiwać na jego efekty. W międzyczasie brodawczak daje dolegliwości bólowe raz powoduje bardzo nieestetyczne zmiany na skórze w okolicach wejścia do pochwy. Chińskie tampony są w tej chorobie bardzo pomocne, często prowadząc do całkowitego ustąpienia objawów i dolegliwości. W porównaniu do tradycyjnej terapii są tańsze a kuracja trwa krócej.

Ciąża
Chińska mieszkanka ziół w kuracji dopochwowej sprzyja zajściu w ciąże. To pozytywne oddziaływanie ma swój wymiar w wielu płaszczyznach: zniwelowaniu dotychczasowych infekcji, wspomożeniu odbudowy i regeneracji naskórka czy przywróceniu kwaśnego środowiska sprzyjającego blokadzie rozwoju patogenów. W wymiarze Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Perły Księżniczki usprawniają przepływ życiodajnej energii Qi pomiędzy meridianami zlokalizowanymi w obrębie miednicy usuwając przyczyny zaburzenia równowagi w organizmie kobiety. Tym samym Perły oddziałując na kilka sposobów wspierają kobiety w staraniach o zajście w ciążę. Komentarze kobiet, które w tym celu korzystały z chińskiej medycyny nie pozostawiają wątpliwości o skuteczności.

Przedstawiliśmy powyżej tylko część opinii użytkowniczek, a za kryterium wyboru przyjęliśmy te, które powtarzają się najczęściej. Wśród pozostałych komentarzy warto również zwrócić uwagę na fakt, że wraz z poprawą komfortu życia dzięki redukcji infekcji, uzyskiwania większej satysfakcji ze zbliżeń, zajścia w ciąże czy regulacji cyklu, zwiększa się również komfort psychiczny kobiet – nie muszą się dłużej martwić o swoje zdrowie intymne. Zyskuje na tym również portfel – leczenie tradycyjne jest zwyczajnie droższe i w przeciwieństwie do Pereł Księżniczki, wymaga częstego powtarzania kuracji.

Skład:
Resina draconis (smocze drzewo), rheum officinale baill (rabarbar lekarski), pseudocydonia sinensis (pigwowiec chiński), Acacia katechu (akacja katechu), Carthamus tinctorius (krokosz barwierski), palony ałun, Sophora japonica (sofora chińska), borneol, gircha japońska, boraks i inne rzadkie komponenty roślinne Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Smocze drzewo jest tradycyjnie wykorzystywane w medycynie chińskiej jako panaceum. Szczególnie często wykorzystywane jest do przemywania ran, jako środek wspomagający proces bliźnienia i tamowania krwawienia. Skutecznie wykorzystywany jest również do terapii owrzodzeń, zarówno zewnętrznie, jak i wewnętrznie. W ginekologii smocze drzewo znajduje zastosowanie jako środek zmniejszający krwawienie po porodzie i nieprawidłowości cyklu miesiączkowego. Żywica ze smoczego drzewa wykorzystywana jest także jako składnik olejków do ciała.

Rabarbar lekarski wykorzystywany jest w ziołolecznictwie nie tylko chińskim, ale również europejskim, w tym w Polsce. Jego działanie zależy od zastosowanej dawki – działa przeciwbiegunkowo, lub przeciwnie, jako środek przeczyszczający.

Pigwowiec chiński ma długa tradycję leczniczą w ziołolecznictwie. Owoce sa bogate w kwasy winowy, chinowy, fumarowy, pektyny, witaminę C i witaminy z grupy B, garbniki, flawonoidy oraz sole mineralne. W ziołolecznictwie wykorzystuje się macerat i napar z owoców i nasion. Macerat z nasion zawiera amigdalinę, dlatego wykorzystuje się je bez rozdrabniania nasion. Macerat nasienny jest szczególnie cenny, gdyż jest bogaty w śluz. Stosowany jest na problemy z cerą. Lewatywy wykorzystuje się w leczeniu chorób odbytu, a irygacje i płukanki znajdują zastosowanie w leczeniu zakażeń pochwy o różnym podłożu oraz przy stanach zapalnych warg sromowych.

Kora i liście akcji katechu są bardzo bogate w taniny. Dzięki temu wykorzystuje się ją zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jest wskazana w leczeniu ciężkiej biegunki i utrzymującego się przez długi czas kataru. Garbniki pomagają w leczeniu stanów zapalnych śluzówki, egzem i grzybic. Nasiadówki z naparu stosuje się w zakażeniach pochwy o różnej etiologii. Stąd jej zastosowanie w Perłach księżniczki jest jak najbardziej uzasadnione.  

Duża liczba substancji bioaktywnych to charakterystyczna cech krokosza barwierskiego. Od wieków stosowany jest w medycynie chińskiej jako środek pozytywnie wpływający na pracę kobiecych narządów rodnych. Z tego powodu zalecany jest przy bolesnym miesiączkowaniu. Dodatkowo pozytywny wpływ krokosza barwierskiego na naczynia krwionośne pobudza krwawienie w przypadku braku miesiączek, jak również w zbyt skąpych krwawieniach miesięcznych. Roślina ta ma również działanie kojące na układ nerwowy.

W składzie Pereł Księżniczki znajdują się także minerały - ałun i boraks. Ałun w połączeniu z wodą (lub wilgotnym środowiskiem pochwy) wykazuje działanie ściągające, antyseptyczne i antybakteryjne. Sprawia, że namnażanie bakterii jest bardzo utrudnione lub wręcz niemożliwe. Wszystko to sprawia, że ałun jest chętnie wykorzystywany w kosmetologii i lecznictwie. Natomiast boraks wykazuje przede wszystkim działanie przeciwgrzybiczne i stosuje się go w uporczywych i nawracających grzybicach pochwy i sromu.

Kolejnym zielem wykorzystywanym przez tradycyjną chińską medycynę w problemach intymnych jest sofora chińska. Stosowana szczególnie w tych zakażeniach dróg rodnych, które przebiegają z uczuciem swędzenia, pieczenia lub obfitych upławach. Działa antybakteryjnie i oczyszczająco.

Poza powyższymi ziołami i minerałami Perły Księżniczki zawierają borneol – organiczny związek chemiczny. Jego unikalne właściwości powodują, że działa przeciwzapalnie, blokując namnażanie chorobotwórczych drobnoustrojów. Posiada również działanie przeciwbólowe.

Wskazania do zastosowania Pereł Księżniczki:
- infekcje grzybicze pochwy,
- infekcje bakteryjne pochwy,
- infekcje spowodowanych drożdżakami,
- nadżerki,
- torbiele jajników,
- oczyszczenie pochwy z martwego nabłonka śluzówki,
- poprawienie ukrwienia w obrębie wejścia do pochwy,
- poprawa doznań seksualnych podczas stosunku,
- poprawa nawilżenia u kobiet cierpiących na suchość pochwy,
- złagodzenie dotychczasowych obfitych, krwotocznych miesiączek,
- zaburzenia (zbyt niskie) libido,
- mięśniaki macicy,
- oczyszczenie pochwy przed planowaną ciążą,
-  zajście w ciążę po uprzednich trudnościach,
- uzupełnienie mikroflory bakteryjnej.

Zakres wspomagającego działania Pereł Księżniczki:
zdrowotny – poprzez złuszczenie martwego i chorobowego naskórka i równoczesne działanie antybakteryjne i septyczne, narządy rodne odzyskują równowagę i powracają do zdrowia,
regeneracja – odbudowa prawidłowego środowiska kwasowego pochwy,
stymulacja płodności – efekt działania zdrowotnego,
kosmetyka – obkurczenie śluzówki, poprawiające doznania seksualne.

 

Nawrotowe grzybice i bakteryjne zapalenia pochwy.

Bakteryjna waginoza (ang. bacterial vaginosis – BV) to najczestszy stan zapalny dróg rodnych, w którym zamiast prawidłowej mikroflory pochwy występują w dużych proporcjach patogenne bakterie beztlenowe. Wspólnie z kandydozą pochwy i sromu (ang. vulvovaginal candidiasis – VVC) oraz tlenowcowym zapaleniem pochwy (ang. aerobic vaginitis – AV) stanowi jedno ze schorzeń, na które, według ekspertów, każda kobieta zachoruje przynajmniej raz w swoim życiu.

Nawracające zapalenie pochwy o etiologii bakteryjnej lub grzybiczej jest jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u lekarza ginekologa. Leczenie eliminuje stan zapalny przeważnie na pewien czas, po którym infekcja powraca. Nawracające infekcje są często związane z zaburzeniami ekosystemu pochwy, wynikającymi z redukcji liczebności pałeczek kwasu mlekowego z rodzaju lactobacillus. Przywrócenie równowagi mikrobiologicznej wydaje się być niezbędnym elementem profilaktyki i leczenia nawrotowych zapaleń pochwy.

Korzyści wynikające z obecności bakterii rodzaju Lactobacillus we florze pochwy wynikają między innymi z ich udziału w utrzymaniu prawidłowej równowagi mikrobiologicznej w obrębie dróg rodnych. Fizjologiczna flora uniemożliwia zasiedlanie tych miejsc przez drobnoustroje chorobotwórcze, dzięki czemu zapobiega rozwojowi zakażeń. Wydaje się, że podstawowym efektem przeciwbakteryjnym wywoływanym przez bakterie z rodzaju Lactobacillus, jest utrzymywanie pH pochwy poniżej 4,5 (poprzez produkcję kwasu mlekowego i octowego). Stopień zakwaszenia środowiska pochwy wynika bezpośrednio z liczby bakterii. Kwaśne środowisko pochwy umożliwia namnażanie się bakterii kwasu mlekowego oraz pozwala na wytwarzanie substancji o właściwościach przeciwbakteryjnych takich jak nadtlenek wodoru czy bakteriocyny.

Innym z postulowanych mechanizmów działania przeciwbakteryjnego szczepów Lactobacillus jest hamowanie adhezji patogenów do nabłonka pochwy, przez substancje nazywane biosurfaktantami lub poprzez bezpośrednią rywalizację z bakteriami chorobotwórczymi o miejsce na nabłonku pochwy oraz o produkty odżywcze i receptory. Brak bakterii z rodzaju Lactobacillus w pochwie wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia nawracających zakażeń układu moczowo-płciowego. Stwierdzono, że u kobiet bez infekcji układu moczowo-płciowego występuje znaczne skolonizowanie pochwy przez bakterie z rodzaju Lactobacillus. W przypadku, kiedy następuje zachwianie prawidłowej biocenozy pochwy, w następstwie uprzednio wymienionych przyczyn, dochodzi do rozwoju tzw.: zakażeń oportunistycznych. Zakażenia te wywoływane są przez patogeny, które w prawidłowo funkcjonującym środowisku pochwy nie związane są ze stanami patologicznymi, gdyż ich nadmierny rozwój hamowany jest przez układ odpornościowy kobiety lub współwystępujące bakterie (Lactobacillus).

Należy zaznaczyć, że najmniej niepożądanych działań ubocznych wiąże się ze stosowaniem leków dopochwowych. Aczkolwiek trzeba również uwzględnić, iż ten typ terapii nie wpływa na eliminację rezerwuaru jelitowego drożdżaków, który może stanowić źródło nawrotowych infekcji pochwy. Grzybica pochwy jest jedną z najczęściej występujących, po waginozie bakteryjnej, infekcji układu moczowo-płciowego u kobiet w wieku reprodukcyjnym. Grzybica pochwy (inaczej kandydoza lub drożdżyca) to zakażenie nabłonka pochwy. Czynnikiem najczęściej powodującym infekcję są grzyby, drobnoustroje z rodzaju Candidia albicans, zaliczane do pospolitych drożdżaków.  Zarówno nabłonek pochwy jak i śluzówka macicy są wrażliwe na zmiany poziomu hormonów i spadki odporności immunologicznej. Obecna w pochwie flora bakteryjna, złożona głównie z pałeczek kwasu mlekowego, tworzy barierę ochronną i stanowi element miejscowego układu odpornościowego, zapobiegający namnażaniu się grzybów. Istnieje wiele stanów zarówno fizjologicznych, jak i niefizjologicznych sprzyjających rozwojowi grzybów. Trwałe wyleczenie jest problematyczne.

Czynnikami szczególnie predysponujących do rozwoju:

 • przewlekła antybiotykoterapia;
 • ciąża;
 • obniżona naturalna odporność;
 • cukrzyca;
 • przyjmowanie leków sterydowych;
 • palenie;
 • niewłaściwa dieta (wysokowęglowodanowa, wysokocukrowa);
 • stosowanie doustnej antykoncepcji (zagęszcza śluz);
 • korzystanie z basenu, sauny czy jacuzzi;
 • przygodne kontakty seksualne;
 • stosowanie płukanek, które zmieniają wartość pH i ograniczają normalną florę bakteryjną;
 • nawyki higieniczne kobiet – nadmierna higiena zaburza właściwą mikroflorę pochwy;
 • menopauza, gdy błona śluzowa narządów rodnych staje się coraz cieńsza, bardziej sucha i podatna na mikrourazy;
 • podrażnienia i urazy pochwy;
 • niedobór witamin i żelaza;
 • otyłość;
 • noszenie bielizny z włókien sztucznych, co powoduje nadmierną wilgotność i ciepłotę w kroczu.

W sytuacjach wyczerpania, silnego stresu, przemęczenia, niedostatku snu czy pożywienia oraz towarzyszących innych chorób, aktywność układu odpornościowego słabnie i może dojść do niekontrolowanego wzrostu grzybów. Występowania grzybicy pochwy może być również wynikiem zwiększonej kolonizacji grzybiczej przewodu pokarmowego.

Przyczyną pojawienia się zapalenia pochwy mogą być zakażenia:

 •  bakteryjne - ich wynikiem jest bakteryjne zapalenie pochwy (waginoza), najbardziej charakterystycznym objawem są obfite, szarobiałe upławy o nieprzyjemnym rybim zapachu, nasilającym się zwłaszcza po stosunku;
 •  grzybicze - ich wynikiem jest grzybicze zapalenie pochwy (kandydoza), najbardziej charakterystycznym objawem są upławy białe, gęste, określane często jako serowate czy o konsystencji twarożku lub przeciwnie - upławy obfite, rzadkie lub wręcz wodniste;
 •  rzęsistkowe - ich wynikiem jest rzęsistkowe zapalenie pochwy, najbardziej charakterystycznym objawem są żółtozielone, obfite, czasem pieniste i zwykle cuchnące upławy;
 •  chlamydia - ich wynikiem jest chlamydioza, na którą mogą wskazywać śluzowate, ropne upławy, uczucie pieczenie przy oddawaniu moczu, krwawienia międzymiesiączkowe i po stosunku;
 •  zanikowe/atroficzne zapalenie pochwy (atrofia pochwy) - polega na stopniowym zmniejszaniu się grubości nabłonka ścian pochwy, które w końcu doprowadza do jej zaniku, jest częstą dolegliwością u kobiet po menopauzie, choć może wystąpić u kobiet młodszych, w wyniku zaburzeń hormonalnych.

Objawy.
Szybkie namnożenie się drożdżaków w pochwie jest przyczyną zapalenia grzybiczego pochwy i sromu.
• w okresie rozrodczym 75% kobiet przebywa jeden epizod grzybiczego zapalenia pochwy i sromu, a 40%-50% dwa lub więcej. Istotnym problemem medycznym jest tzw. nawrotowe grzybicze zapalenie pochwy i sromu, wymagające długiego leczenia farmakologicznego.
• u ok. 30% kobiet przebieg kandydozy może być bezobjawowy, u pozostałych kobiet obserwuje się objawy od bardzo lekkich do bardzo ciężkich.

Typowym objawem zapalenia grzybiczego jest świąd sromu. Świądowi towarzyszyć może gęsta biaława, serowata wydzielina. Wydzielina ta zwykle wygląda inaczej niż typowa wydzielina z pochwy. Ściany i przedsionek pochwy, a także wargi sromowe mogą być zaczerwienione i obrzęknięte. Podczas oddawania moczu lub w trakcie stosunku płciowego może pojawić się ból.

Do najczęstszych dolegliwości w obrębie intymnych części ciała zaliczyć można:
• swędzenie,
• pieczenie,
• suchość,
• nasilone upławy/intensywniejszy zapach,
• podrażnienia i bóle podczas, i po stosunku płciowym.

Grzybicy może towarzyszyć zakażenie innymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Zajęta może być szyjka i trzon macicy, endometrium i dalsze odcinki dróg rodnych. Dotyczy to często kobiet aktywnych seksualnie, które skarżą się na bóle podbrzusza. Bólom w tym przypadku mogą towarzyszyć krwawienia międzymiesiączkowe i po stosunku.

Jednak nie zawsze choroba przebiega typowo, zwłaszcza przy zakażeniach przewlekłych dolegliwości nie są wtedy zbyt dokuczliwe, raz pojawiają się, raz znikają, mają różne nasilenie, upławy nie są stale obecne, często objawy wydają się bardziej dotyczyć dróg moczowych – pieczenie przy jego oddawaniu, uczucie nie do końca opróżnionego pęcherza po skończonej mikcji, częste chodzenie do ubikacji, oddawanie moczu porcjami itp.

Rozpoznanie i leczenie.
Diagnoza grzybicy pochwy opiera się na danych z wywiadu i na badaniu przedmiotowym. W wątpliwych lub opornych na leczenie przypadkach konieczne może być wykonanie dodatkowych badań laboratoryjnych. Do bezpośredniej oceny mikroskopowej lub posiewów pobiera się wydzielinę z pochwy, naskórek zmienionego sromu lub śluzówki pochwy. Po postawieniu diagnozy leczenie polega na stosowaniu preparatów miejscowych (kremy, maści, czopki) lub preparatów doustnych. Należy pamiętać, że niektóre dolegliwości towarzyszące grzybicy narządów rodnych, np. pieczenie pojawiające się przy oddawaniu moczu, może być objawem zakażenia dróg moczowych. Z tego względu należy przeprowadzić analizę moczu w celu wykluczenia tej infekcji.

Zapobieganie.
Nie istnieją środki zapobiegające nawrotom infekcji. Zdrowy styl życia, odpowiednia niskowęglowodanowa, zawierająca żywe kultury pałeczek kwasu mlekowego dieta, odpowiednia luźna, najlepiej bawełniana, zapewniająca dostęp powietrza bielizna, unikanie dezodorantów, a także irygacji pochwy - dają dobre wyniki.

Zapobieganie i leczenie chorób intymnych części ciała polega na stworzeniu i utrzymaniu zdrowego środowiska w pochwie. Można to osiągnąć na różne sposoby, np.:
• zabiegi higieniczne,
• przyjmowanie preparatów farmaceutycznych zawierających bakterie kwasu mlekowego (doustnie lub dopochwowo),
• zastosowanie terapii mikrobiologicznej (probiotykoterapii) w celu regulacji układu odpornościowego,
• zmiana nawyków żywieniowych.

Wsród drobnoustrojów rozpoznanych jako czynniki etiologiczne bakteryjnej waginozy wymienia sie bakterie Gardnerella vaginalis i inne beztlenowce m.in. gatunki Prevotella, Peptostreptococcus, Porphyromonas oraz Mobiluncus, a takze Mycoplasma hominis, Ureaplasma sp. W bakteryjnej waginozie to właśnie te wymienione czynniki zastępują prawidłową mikroflorę pochwy, składającą się z pałeczek z  rodzaju Lactobacillus wytwarzających kwas mlekowy i nadtlenek wodoru. Gdy u kobiety występuje stan zapalny, patogeny te są obecne w liczbach 100–1000-krotnie większych aniżeli w zdrowym ekosystemie pochwy. Schorzenie to prowadzi także do większej podatności kobiety na szereg czynników przenoszonych droga płciową, jak chociażby HIV (ang. human immunodeficiency virus), Neisseria gonorrhoeae, Chlamydia trachomatis, HSV-2 (ang. herpes simplex virus) oraz powikłań i zakażeń zagrażających ciąży, jak przedwczesne pęknięcie błon, przedwczesny poród, zakażenie wewnątrzmaciczne czy poporodowe zapalenie błony śluzowej macicy.

Coraz częściej mówi się także o opornych na leczenie przypadkach bakteryjnej waginozy – podobnie jak w innych zakażeniach przewlekłych (bądź nawracających) – w kontekście biofilmu. Niestety, leczenie tego typu zakażeń jest bardzo utrudnione i arsenał przeciwdrobnoustrojowy, jakim lekarze dysponują obecnie, jest zdecydowanie niewystarczający i trzeba czekać na odkrycie skuteczniejszych leków do walki z bakteriami tworzącymi biofilm.

Zakażenia pochwy dotyczą ok. 75% wszystkich kobiet w okresie ciąży. U około 5–10% kobiet rozwija się nawracająca postać kandydozy pochwy (recurrent vulvovaginal candidiasis, RVVC). Obecnie istnieją dwie teorie na wyjaśnienie nawracającego zapalenia pochwy u kobiet. Jedną z nich jest częste zasiedlanie pochwy przez C. albicans, wskutek ponownych zakażeń lub też w wyniku niedoleczenia poprzedniej kandydozy. Reinfekcja dotyczy sytuacji, gdy komórki Candida, po całkowitym usunięciu z pochwy są ponownie wprowadzane, na drodze aktu seksualnego lub transmisji z przewodu pokarmowego. Inna teoria głosi, że ponowne wprowadzanie komórek Candida do pochwy wiąże się z naturalnym mechanizmem obronnym gospodarza. W rzeczywistości, przeważa pogląd, że Candida nigdy nie ulega całkowitemu eliminowaniu z pochwy. Powodem tego może być częstsze używanie środków grzybostatycznych niż grzybobójczych w leczeniu kandydoz.

Podstawowe składniki:
Ekstrakt z nasion Smoczego drzewa, korzeń rabarbaru, Pseudocydonia chińska, akacja katechu, krokosz barwierski, palony ałun, sofora chińska, borneol, gircha japońska, boraks i inne rzadkie komponenty roślinne Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Opinie o produkcie (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium