Newsletter
Zapisz się na nasz Newsletter i odbierz informacje o nowościach, promocjach i kuponach rabatowych.

Zabawki sensoryczne – jak efektywnie wspierać rozwój dziecka?

0
Zabawki sensoryczne – jak efektywnie wspierać rozwój dziecka?

Każdemu rodzicowi zależy na tym, by wspierać prawidłowy rozwój swojej pociechy, ułatwiać jej poznawanie świata i zdobywanie nowych umiejętności. Doskonałą pomocą są zabawki sensoryczne, stworzone tak, by rozbudzać naturalną ciekawość niemowlaka.

 

Sensoryczne, czyli jakie?

Zabawki tego typu mają za zadanie wpływać na dziecięce zmysły i pobudzać je do pracy. Niemowlęta poznają otaczający je świat za pomocą wzroku, słuchu, smaku, węchu i dotyku. Odpowiednio skonstruowane pomoce umożliwiają wyostrzenie ich. Sprawdzają się zarówno wśród dzieci rozwijających się prawidłowo, jak i tych, u których stwierdzono pewne problemy. Zabawki sensoryczne bardzo różnią się od popularnych, rzucających się w oczy na sklepowych pułkach produktów dla najmłodszych. Są proste, mniej kolorowe i zazwyczaj stworzone z naturalnych materiałów o ciekawych fakturach. Brak na nich wizerunku popularnych kreskówek, lecz ich wpływ na możliwości poznawcze dziecka jest o wiele większy.

 

 

Są tak zachwalane, ponieważ…

Zabawki sensoryczne posiadają wiele zalet. Do najważniejszych z nich należy wspieranie prawidłowego rozwoju niemowlęcia i małego dziecka, poprzez stymulację zmysłów i rozbudzanie ciekawości. Wzrok przykuwa ich ciekawa, często nieoczywista forma oraz zaskakujące działanie, wymagające od dziecka zaangażowania (akcja –> reakcja). Bawią, jednocześnie edukując. Dużym plusem jest również duża różnorodność tego typu produktów, które można z łatwością dopasować nie tylko do wieku dziecka, ale również jego aktualnych potrzeb.

 

 

Wybierz zabawkę najlepszą dla swojego dziecka

Produkty sensoryczne można podzielić ze względu na stymulację konkretnych zmysłów lub przedział wiekowy, dla którego są rekomendowane. Wykorzystując tę drugą klasyfikację, można przedstawić je w ten sposób:

 

 

Podczas zakupów zwróć uwagę na…

Czym kierować się wybierając zabawki sensoryczne dla swojej pociechy? Oto kilka najważniejszych aspektów:

 Szeroki wybór zabawek sensorycznych najwyższej jakości znajdziecie oczywiście w naszym sklepie:  https://naszsmyk.pl/pl/c/ZABAWA-I-EDUKACJA/177

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium