Newsletter
Zapisz się na nasz Newsletter i odbierz informacje o nowościach, promocjach i kuponach rabatowych.
W co bawić się z dziećmi w domu?
W co bawić się z dziećmi w domu?

Obecna sytuacja, podyktowana troską o zdrowie nas wszystkich spowodowała, ze wielu rodziców martwi się jak zorganizować czas swoim pociechom, a tym samym uniknąć wielogodzinnej nudy. Zamknięte żłobki, szkoły i przedszkola to dla dużej grupy osób spore utrudnienie i dodatkowe wyzwanie. Uważamy jednak, że warto je podjąć, aby wspólnie chociaż spróbować zminimalizować skutki rozprzestrzeniającego się wirusa. Wiemy, jak trudno  na poczekaniu wymyślić kolejną kreatywną i interesującą zabawę, dlatego przedstawiamy zestawienie „pewniaków”, które sprawdzają się niemal zawsze.

Dużą zaletą poniższych zabaw jest również to, że nie wymagają dużego nakładu materiałów. W większości przypadków możemy wykorzystać to, co akurat mamy w domu. Przeczytajcie!

 

ZABAWY PLASTYCZNE:

 1. Prace plastyczne z przedmiotów z recyklingu – prawdopodobnie każdy z nas ma w domu zużyte rolki po papierze toaletowym lub ręcznikach papierowych, pudełka po jajkach czy opakowania po jogurtach. Czy wiecie, że przy wykorzystaniu odrobiny papieru kolorowego i kleju można je zamienić w rozmaite zwierzątka, postacie z bajek, nawet instrumenty? Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a efekt z pewnością będzie satysfakcjonujący.
 2. Kukiełki wycięte z papieru – dziecko może je ozdobić według uznania, zamocować   na plastikowej łyżce albo drewnianej szpatułce, a później wraz z rodzicem zrobić teatrzyk.
 3. Pieczątki z ziemniaków – stara i wszystkim dobrze znana, a jednak wciąż interesująca maluchy zabawa. By z niej skorzystać, wystarczy kilka przekrojonych na pół surowych ziemniaków, oraz fary plakatowe.
 4. Origami – chińska sztuka układania papieru jest pasjonująca, choć nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak pokazać dzieciom podstawowe sposoby składania, które spodobają się już kilkulatkom. Nie potrzebujemy do tego nożyczek ani kleju. Wystarczy zwykły papier. Ciekawe pomysły na origami dla dzieci znajdziecie np. tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=VdnoacaIHhY
 5. Skrzynka na skarby z pudełka po butach – tutaj każde dziecko może wykazać się kreatywnością i fantazją, by samodzielnie ozdobić swoją skrzynkę. Można do tego wykorzystać farby, brokat, kawałki materiału, włóczkę, wycinki z gazet i wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy.
 6. Domek z dużego kartonu – jeśli mamy w domu większe kartonowe pudło, możemy wykorzystać je do zrobienia domku lub np. samochodu. Świetna zabawa przy ozdabianiu gwarantowana!
 7. Maski z jednorazowych talerzyków – wystarczy odpowiednio je pomalować i ozdobić, wyciąć otwory na oczy oraz zamocować gumki. Po skończonej pracy można wykorzystać je do samodzielnie zorganizowanego przedstawienia lub urządzić bal przebierańców.
 8. Figurki z masy solnej – jeśli nie mamy w domu plasteliny, a nasze dzieci lubią lepić, możemy szybko zrobić jej prosty i tani zamiennik. Wystarczy nam: woda, mąka i sól w proporcjach 1/2:1:1

 

ZABAWY RUCHOWE

 1. Rzucanie do celu – do tej zabawy możemy wykorzystać zarówno piłeczki, jak i pluszaki czy wypełnione ryżem woreczki. Najlepiej wrzucać je do miseczek lub koszyczków ułożonych w odpowiedniej odległości.
 2. Tor przeszkód – do zrobienia go możemy wykorzystać wszystkie dostępne pod ręką i bezpieczne elementy, takie jak: poduszki duże pluszaki, krzesło, skakankę, tunel do zabawy itp.
 3. Zabawa w chowanego – stara, ale nigdy niewychodząca z mody gra, która potrafi na długo zająć nawet kilkulatki.
 4. Gra w kolory – jest odpowiednia nawet dla bardzo małych dzieci, które dopiero uczą się łapać i rozpoznawać kolory. Może być dla nich doskonały treningiem motoryki oraz pamięci. Potrzebujemy tylko piłki.
 5. Kręgle z jednorazowych kubeczków – do gry wystarczy komplet 6 papierowych kubków oraz niewielka piłka. Zabawa najlepiej sprawdzi się w długim korytarzu lub przedpokoju.

 

ORAZ

 1. Czytanie książek
 2. Układanie puzzli
 3. Rysowanie i kolorowanie
 4. Wspólne gotowanie lub przygotowywanie innych posiłków
 5. Budowanie z klocków
 6. Zorganizowanie popołudnia lub wieczoru filmowego z ulubionymi bajkami albo filmami dla całej rodziny.

 

Mamy nadzieję, że choć kilka z tych pomysłów przypadnie Wam do gustu i pomoże przetrwać te nieco trudniejsze dni. Wierzymy, że wszystko szybko wróci do normy i życzymy wszystkim zdrowia!

PS: Gdybyście jednak potrzebowali nowych zabawek, u nas znajdziecie ich pod dostatkiem, zamówicie i otrzymacie pod drzwi bez wychodzenia z domu: https://naszsmyk.pl/pl/c/ZABAWA-I-EDUKACJA/177

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium