Newsletter
Zapisz się na nasz Newsletter i odbierz informacje o nowościach, promocjach i kuponach rabatowych.
Niania elektroniczna – jaki model wybrać? 0
Niania elektroniczna – jaki model wybrać?

Niania elektroniczna to jedno z tych urządzeń, które młodzi rodzice kupują bardzo chętnie jeszcze przed narodzinami dziecka, mając świadomość, że znacząco pomoże  w opiece nad nim. Mnogość dostępnych produktów może jednak przyprawić o zawrót głowy, dlatego postaramy się podpowiedzieć, czym warto kierować się podczas zakupów.

 

Jak działa niania elektroniczna?

Nianie elektroniczne składają się z dwóch osobnych, lecz ściśle ze sobą współpracujących modułów. Jeden z nich ustawiamy w pokoju dziecka, najczęściej w okolicy łóżeczka, natomiast drugą zabieramy do miejsca, w którym aktualnie przebywamy. Urządzenie jest niewielkie i lekkie, dzięki czemu przenoszenie go w różne miejsca nie stanowi problemu. Znacznie ułatwia ono wykonywania wszelkich prac domowych, a nawet ogrodowych podczas gdy niemowlę śpi. Niania elektryczna natychmiast informuje o tym, że dziecko się przebudziło lub zaczęło płakać. Niektóre modele oprócz głośnika posiadają również wyświetlacz i kamerę, pozwalające obserwować, co dzieje się w pokoju dziecinnym. Zdecydowana większość z nich działa na baterie.

 

 

Czym kierować się podczas zakupów?

Tak, jak w przypadku wyboru każdego sprzętu elektronicznego, tak i w przypadku niani warto zwrócić uwagę na parametry techniczne. Szczególnie istotny jest zasięg, który w zależności od modelu może się od siebie bardzo różnić. Należy dobrać go do wielkości domu lub mieszkania, biorąc pod uwagę, że najczęściej jest on podawany w przestrzeni otwartej – w zamkniętych pomieszczeniach może być mniejszy, szczególnie jeśli posiadamy grube ściany.

Uwagę trzeba zwrócić również na częstotliwość sygnału, ponieważ to właśnie od niej zależy jakość przekazywanego dźwięku. Im jest ona wyższa, tym lepiej i wyraźniej będziemy je odbierać. Znaczenie ma też ilość kanałów.

Większość rodziców chętniej wybiera nianie dwukierunkowe, pozwalające nie tylko usłyszeć odgłosy dochodzące z pokoju dziecka, ale również mówić do niego, zanim dojdziemy do łóżeczka.

Dokonując wyboru, dobrze jest dokładnie sprawdzić jakość materiałów, z których zostało wykonane urządzenie, jego solidność oraz wygodę użytkowania.

Nowoczesny sprzęt posiada wiele dodatkowych funkcji, które warto sprawdzić podczas zakupów. Są to np. alarm informujący o wyjściu z pola zasięg niani lub rozładowujących się bateriach, zegar czy termometr pokojowy. Ciekawą opcją jest także wspomniana wcześniej kamera – w tej kwestii należy zwrócić uwagę na jakość wyświetlacza.

Szeroki wybór najlepszych jakościowo niań elektronicznych znajdziecie tutaj: https://naszsmyk.pl/pl/searchquery/niania+elektroniczna/1/desc/5?url=niania,elektroniczna.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium