Najlepsza suszarka do butelek i smoczków – co warto wiedzieć? 0
Najlepsza suszarka do butelek i smoczków – co warto wiedzieć?

Najlepsza suszarka do butelek i smoczków – co warto wiedzieć?

Suszarka do butelek i smoczków, to kolejny przedmiot nad zakupem którego zastanawiają się przyszli rodzice. Czy jest ona rzeczą niezbędną? A może to zbędny gadżet bez którego spokojnie można się obejść? Jaka jest prawda?

Odpowiednia higiena butelek

Większość przyszłych rodziców doskonale zdaje sobie sprawę, że o czystość butelek do karmienia przeznaczonych dla małych dzieci należy dbać dużo bardziej niż w przypadku przedmiotów przeznaczonych dla dorosłych.

Wynika to z tego, że małe dzieci mają jeszcze niewykształcony do końca układ pokarmowy, co sprawia, że dużo mocniej mogą odczuwać ewentualne konsekwencje wynikające z braku sterylności, takie jak bóle brzuszka czy biegunki. 

O ile większość przyszłych rodziców poświęca trochę czasu na zastanawianie się nad tym, w jaki sposób należy właściwie myć butelki do karmienia, czy je sterylizować itp., o tyle stosunkowo mała część z nich zastanawia się nad tym, jak je suszyć.

Należy pamiętać o tym, że odpowiednie suszenie jest prawie tak samo ważne, jak odpowiednie mycie. Susząc butelki w niewłaściwy sposób możemy zaprzepaścić wszystko to, co udało się osiągnąć, dzięki odpowiedniemu myciu. 

Jak nie suszyć butelek?

Z reguły większość naczyń w domu suszymy na dwa sposoby - albo kładziemy na suszarce do naczyń, albo wycieramy ściereczką do naczyń. Żaden z tych sposobów nie jest polecamy w przypadku, gdy mówimy o suszeniu butelek do karmienia dzieci. Dlaczego?

Suszarka do naczyń jest miejscem, na którym często znajduje się wiele różnych bakterii. Takie bakterie nie będą szkodliwe dla nas, ale u małego dziecka mogą spowodować problemy. Jeśli położymy wysterylizowaną butelkę na takiej suszarce, to z dużym prawdopodobieństwem zaprzepaścimy cały efekt sterylizacji.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku wycierania butelek ściereczką. Nawet jeśli często wymieniamy ściereczkę na nową, to i tak nie unikniemy znajdujących się na ściereczce bakterii, które w wilgotnym środowisku się szybko pojawiają. 

Jak suszyć butelki?

Generalnie butelki można suszyć na dwa różne sposoby. Pierwszy z nich polega na położeniu na czystej ściereczce butelek do góry dnem i pozostawieniu ich do wyschnięcia. Należy jedynie pamiętać, żeby stosunkowo często wymieniać te ściereczki. 

Drugim sposobem jest suszenie butelek na specjalnie do tego przeznaczonej suszarce. Suszarka do butelek i smoczków wygląda najczęściej jak zwykła tacka z dołączonymi do niej widełkami, na których zawiesza się butelki do góry dnem i pozostawia do wyschnięcia. 

Zalety suszarek

Suszarki do butelek mają sporo zalet. Przede wszystkim zajmują one stosunkowo niewiele miejsca, a przy tym umożliwiają jednoczesne suszenie kilku butelek, co jest bardzo ważne w przypadku małych dzieci, które często jedzą. Jeżeli suszarka nie jest nam aktualnie potrzebna, to można zdemontować widełki i schować suszarkę w szafce, jej rozmiary będą niewielkie. 

Suszarki do butelek są również stosunkowo tanie, a jednocześnie podnoszą komfort rodziców. Nie trzeba się już zastanawiać, co zrobić z butelką po umyciu. Wystarczy powiesić ją na widełkach i poczekać, aż wyschnie. 

Podsumowanie

Suszarki do butelek z pewnością nie są rzeczą niezbędną, ale są rzeczą przydatną dla rodziców. Dotyczy to zwłaszcza rodziców, których dziecko jest karmione głównie butelką, gdyż czysta butelka jest wtedy często potrzebna. O ile można bez problemu poradzić sobie z suszeniem bez suszarki w przypadku sporadycznego używania butelek, o tyle nie jest to zbyt wygodne, gdy musimy to robić wiele razy dziennie. Po więcej zajrzyj na tą stronę.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium