Kosze na pieluchy i wkłady wymienne – komfort i wygoda 0
Kosze na pieluchy i wkłady wymienne – komfort i wygoda

Kosze na pieluchy i wkłady wymienne – komfort i wygoda

Macierzyństwo jest szczególnie ważnym elementem życia kobiety. Nie oszukujmy się jednak, jest oczywiście piękne, ale pełne wyzwań i codziennych trudności.

Na szczęście coraz częściej ojciec jest równie zaangażowanym rodzicem, a nowoczesne urządzenia i sprzęty ułatwiają wykonywanie obowiązków. Kosze na zużyte pieluchy oraz wkłady do kosza na pieluchy to rzeczy, które powinny znaleźć się w domu każdego malucha.

Kosze na pieluchy – co trzeba o nich wiedzieć?

Głównym zadaniem kosza na pieluchy jest – jak sama nazwa wskazuje – przechowywanie zużytych pieluch, a najważniejszym celem zatrzymywanie nieprzyjemnego zapachu w środku.

Standardowo kosze mieszczą od kilkunastu aż do kilkudziesięciu pieluszek i są wyposażone w system antybakteryjnych wkładów. Kosze są często zaprojektowane w elegancki sposób i można dopasować je do danego wnętrza wybierając z różnych kształtów, modeli i kolorów.

Przedmioty użytkowe mogą nie tylko doskonale spełniać swoje funkcje, ale dodatkowo stać się elementem wystroju.

Dlaczego warto zakupić kosz na pieluchy?

Kosze na pieluchy mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niewątpliwe stanowią kolejny wydatek, a tych przy małym dziecku nie brakuje.

Poza koszem trzeba też zaopatrzyć się we wkłady i regularnie je wymieniać. Niektórzy twierdzą zatem, że wystarczy klasyczny kosz. Warto jednak zapoznać się korzyściami, jakie przyniesie specjalistyczny sprzęt i rozważyć jego zakup.

Zalety specjalistycznego kosza na pieluchy

 • absorbuje brzydkie zapachy
 • ładnie wygląda
 • zapewnia wygodę, nie trzeba wynosić pieluch do standardowego kosza
 • jest pojemny, niektóre modele mieszczę nawet kilkadziesiąt pieluch
 • posiada system zabezpieczenia przed dziećmi

Jaki kosz wybrać?

Na rynku jest dostępny bardzo bogaty asortyment wkładów i koszy na pieluchy. Każdy rodzic na pewno będzie w stanie wybrać coś dopasowanego do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Na wyróżnienie zasługują produkty firmy Magic. Pojemność podstawowego kosza to 40 litrów, co przekłada się na około 25 pieluszek (w zależności od rozmiaru). Przy zakupie producent dodaje jako gratis rolkę 15 worków, ale podkreśla możliwość używania później zwykłych worków na śmieci. Jest to niewątpliwa zaleta i oszczędność.

Firma Magic ma w swojej ofercie także większy model kosza na pieluchy. Występuje w białej wersji kolorystycznej i zmieści około 70 pieluszek. Wytwórca informuje o możliwości używania kosza jedną ręką, co jest szczególnie ważne, gdy jednocześnie trzymamy na rękach dziecko.

Pojemnik może pozostać w naszym domu nawet wtedy, gdy dziecko wyrośnie z pieluch i służyć nam jeszcze długo jako stylowy kosz na śmieci. Pełna oferta przedstawiona jest na stronie internetowej kosznapieluchy.pl.

Wkłady do kosza na pieluchy – zastosowanie

Aby kosz na pieluchy spełniał swoją funkcję, niezbędne są wkłady do kosza na pieluchy. Wkłady to nic innego, jak worki foliowe o działaniu antybakteryjnym. W przypadku firmy Magic rolka zawiera 15 worków i pasuje do wszystkich modeli koszy tej marki. Jedna rolka z powodzeniem wystarczy na około 375 pieluszek.

Główne cechy wkładów Magic

 • trzywarstwowe
 • wodoodporne
 • nadające się do recyclingu
 • niwelujące brzydkie zapachy
 • bardzo mocne
 • nieprzeciekające

Jak często wymieniać wkłady do kosza na pieluchy?

Najprościej odpowiedzieć, że tak często jak potrzeba, aby zachować właściwą higienę. Na szczęście wkłady do kosza na pieluchy nie są jednorazowe. Kosz trzeba opróżniać raz na kilka dni, ale wkłady powinny wystarczyć na miesiąc. Naturalnie zdarza się, że zużywają się szybciej, dlatego możliwość zastosowania worków na śmieci jaką mamy w przypadku koszy Magic, ucieszy każdego. 

Niemniej jednak, jeśli zdecydujemy się na korzystanie z dedykowanych wkładów do kosza na pieluchy, będziemy spokojni o jakość. Nie bez kozery na workach Magic znajduje się napis: what'sdroppedinsidestaysinside! (to, co wpadło do środka, zostaje w środku). A o to przecież chodzi. 

Wychowywanie dziecka jest fascynującą, ale też kosztowną przygodą. Zrozumiałym jest, że matki oraz ojcowie zastanawiają się przez każdym zakupem, czy jest on na pewno niezbędny. Pamiętajmy jednak, że naprawdę bezcenny jest czas, jaki możemy spędzić z potomkiem i spokój rodziców. Kompletując wyprawkę dla noworodka dobrze dopilnować, aby kosz na pieluchy i wkłady do kosza na pieluchy znalazły się na liście.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium