Jak wybrać wózek dziecięcy? 0
Jak wybrać wózek dziecięcy?

Jak wybrać wózek dziecięcy?

Wózek to jeden z najważniejszych elementów wyprawki dla dziecka. Powinien on zapewnić wygodę i komfort, a także bezpieczeństwo, dla najmłodszych oraz dla rodziców. Warto zapoznać się z najistotniejszymi poradami dotyczącymi wyboru. 

Najważniejsze parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu wózka

Wpisując w wyszukiwarkę google wózki dla dzieci hurtownia dostępne jest bardzo wiele modeli dla dzieci w różnym wieku. 

Jedną z ważniejszych kwestii, które warto wziąć pod uwagę jest stelaż. Najlżejszym rozwiązaniem jest stelaż aluminiowy, jednak w praktyce może się okazać, że jest on niezbyt trwały. Ważne jest to, aby wszystkie łączenia i spoiwa były solidne. 

Rodzice często muszą wnieść wózek na wysokie piętro lub np. pokonać schody miejskie. Dlatego dobrze jest wybrać lżejszy model wózka. Dobrze także, aby można go było łatwo złożyć. 

Ważną kwestią są też koła i zawieszenie. Jeżeli rodzic będzie jeździł po kamieniach, czy trawie, powinien wybrać wózek o wysokim zawieszeniu i dużych kołach, dostosowanych do trudnych warunków. Amortyzują one wstrząsy i pozwalają łatwo pokonać wszelkie nierówności terenu. Powinny mieć także możliwość pompowania.

Wybór wózka - dodatkowe akcesoria 

Wybierając idealny model wózka, należy także zwrócić uwagę na szereg dostępnych akcesoriów. Z pewnością przydatna może się okazać budka, osłania ona przed deszczem, słońcem oraz wiatrem. Jej obecność gwarantuje maluchom większy komfort. 

Kolejną kwestią jest możliwość regulowania wysokości rączki. Jest to szczególnie ważne, jeśli rodziców dzieli większa różnica wzrostu. Warto także wybrać modele wózków, które posiadają kosz na zakupy. Dzięki temu, rodzic będzie mógł wygodnie przewozić potrzebne przedmioty. 

Z uwagi na to, że czasem zdarza się, że jeździ się wózkiem przy niepogodzie, albo dziecko podczas przejażdżki je przekąski, które mogą pobrudzić wszystko wokół, warto wybrać wózki z tapicerką, która będzie łatwa do wyczyszczenia. Powinno się dać ją wyjąć i wygodnie wyprać. 

Przydatnymi akcesoriami jest także torba, w której można przechowywać np. zapasowe pampersy czy inne rzeczy potrzebne maluszkowi, a także śpiworek, który zapewni komfort termiczny w zimowe dni. 

Jak dobrać wózek, aby zapewniał bezpieczeństwo?

Wybierając wózek dziecięcy przede wszystkim trzeba mieć na uwadze komfort i bezpieczeństwo dziecka. Aby tak było przede wszystkim siedzisko powinno być wystarczająco głębokie i szerokie, tak aby dziecko mogło w nim wygodnie siedzieć nawet w grubszym ubraniu.

Oparcie wózka powinno być wyższe niż dziecko, aby zapewnić pełne wsparcie kręgosłupa. Powinno być także we właściwy sposób wzmocnione. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość regulacji oparcia, tak żeby dziecko w razie czego mogło się zdrzemnąć. 

Dziecko powinno być także odpowiednio zabezpieczone przed wypadnięciem, w tym celu warto zadbać o pasy pięciopunktowe oraz specjalny pałąk. Przydatne jest także regulowanie wysokości podnóżka. 

Niektórzy decydują się na zakup wózka 3 w 1, który rośnie razem z dzieckiem i wystarcza na dłużej. Warto jednak zaznaczyć, że zdaniem specjalistów nie jest to dobre rozwiązanie i dziecko w pierwszych miesiącach życia, powinno być wożone w specjalnej gondoli dopasowanej do jego potrzeb. 

Zakup odpowiedniego modelu wózka to bardzo duże wyzwanie, szczególnie dla młodych i niedoświadczonych rodziców. Warto wziąć pod uwagę kilka praktycznych porad, które z pewnością pomogą podjąć dobrą decyzję i wybrać idealny model spośród wielu dostępnych w hurtowni. 

Źródło: https://www.marko-baby.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
projekt i realizacja: Maxsote - profesjonalne sklepy internetoweoprogramowanie: Shoper
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium