Bestsellery
Newsletter
Zapisz się na nasz Newsletter i odbierz informacje o nowościach, promocjach i kuponach rabatowych.
Jak skutecznie odciągnąć katar u niemowląt
Jak skutecznie odciągnąć katar u niemowląt

Katar to przykra i uciążliwa dolegliwość u każdego człowieka, a zwłaszcza uciążliwa jeśli chodzi o niemowlęta. Zatkany nosek przeszkadza w oddychaniu, spaniu czy jedzeniu. Malec staje się rozdrażniony. Katar u niemowląt szybko może przerodzić się w inne infekcje bądź prowadzi do dalszych komplikacji. Jak sobie z nim radzić?

W ostatnim czasie coraz bardziej popularnym przyrządem stał się aspirator do nosa. Bardzo wygodny, higieniczny i przede wszystkim łatwy w użyciu. Aspirator najczęściej podłączany jest do odkurzacza, zapewnia to odpowiednią siłę ssania. Nie ma się jednak czego obawiać. Siła odciągania katarku u niemowląt nie zależy od siły odkurzacza. Aspirator skonstruowany jest tak, że ma swoją stałą siłę odciągania. Jest dzięki temu bezpieczny gdy stosujemy go u niemowląt. Bardzo polecane są też aspiratory przenośne. Działają one na tej samej zasadzie. W przypadku tego urządzenia rodzic sam zasysa powietrze. Takie aspiratory posiadają filtry dzięki którym wydzielina z noska maluszka nie dostaje się do wężyka zasysającego powietrze. Urządzenie to jest polecane przez rodziców jak i przez pediatrów. Można używać ich w domu lub na wyjeździe. Są bardzo praktyczne, lekkie i nie zajmują dużo miejsca.

Na rynku mamy też gruszki kauczukowe i gruszki elektroniczne i gruszki aspiratory. W przypadku tych pierwszych ściskamy owalną część, a cienką końcówkę wkładamy dziecku do noska. Potem zaczynamy delikatne puszczać. Trzeba jednak uważać, gdyż siła ssania może być dość duża i może dojść do uszkodzenia błony śluzowej w nosku. W gruszce elektronicznej można już regulować siłę ssania. Gruszka aspirator wykonana jest z silikonu, działa podobnie jak gruszka kauczukowa, jednak materiał, z którego jest wykonana nie powoduje takiej siły ssania jak gruszka kauczukowa. Jest zatem bezpieczniejsza dla niemowlęcia.

Kolejnym sposobem na katar u niemowlęcia jest płukanie noska solą fizjologiczną czy wodą morską, które rozpuszczają katar. Sprawdzi się to bardziej u starszych dzieci, z niemowlęciem może być problem. Małe dzieci zazwyczaj się wiercą czy kręcą główką, więc aplikacja może zostać utrudniona.

Ważne jest też w jakim pomieszczeniu przebywa dziecko. Powinno być ono przewietrzone, ale powietrze nie może być suche. Gdy powietrze będzie suche nastąpi wysuszenie śluzówki co może powodować większe dolegliwości. Warto jest zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza. Temperatura pokoju nie powinna przekraczać 23 stopni Celsjusza.

Najlepszym sprawdzonym sposobem jest wykorzystanie aspiratora. Jest to urządzenie wygodne w użyciu, higieniczne, bezpieczne i przede wszystkim szybkie. Odciąganie kataru w ten sposób jest bardzo łatwe. Nie trwa ono też długo. Jeżeli katar utrzymuje się przez dłuższy czas należy skontaktować się z lekarzem by nie doszło do powikłań. Być może przyczyną długo utrzymującego się katarku jest alergia więc warto to sprawdzić.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium