Newsletter
Zapisz się na nasz Newsletter i odbierz informacje o nowościach, promocjach i kuponach rabatowych.

JAK SKOMPLETOWAĆ WYPRAWKĘ DLA PRZEDSZKOLAKA?

0
JAK SKOMPLETOWAĆ WYPRAWKĘ DLA PRZEDSZKOLAKA?

Mimo że do września pozostało jeszcze trochę czasu, rodzice maluchów, które wraz z początkiem nowego roku szkolnego zaczną uczęszczać do przedszkola lub żłobka, już dziś zastanawiają się, w co należy je zaopatrzyć. Co powinno znaleźć się w wyprawce przedszkolaka? Czego dziecko może potrzebować w żłobku? Odpowiedź na te pytania znajdziecie poniżej.

 

Najtrudniejsze są początki

Adaptacja w nowym miejscu może przysporzyć pewnych trudności. Jest to nowa sytuacja, w której musi odnaleźć się zarówno dziecko, jak i rodzić. Na początku pewnie nie będzie łatwo, ale większość dzieci już po kilku dniach zaczyna radzić sobie z tęsknotą za mamą i domem, a po kilku tygodniach czerpie dużo radości z przebywania wśród rówieśników. Wiemy, że większość rodziców planujących w najbliższym czasie posłać swoje pociechy do żłobka lub przedszkola rozpoczyna przygotowania znacznie wcześniej i uważamy, że to bardzo dobrze!

Po pierwsze daje to czas na oswojenie się  z sytuacją, spokojne opowiedzenie dziecku o nowym miejscu, czy odwiedzenie go. Wiele placówek prowadzi dni otwarte oraz wakacyjne turnusy adaptacyjne, które dają możliwość przyprowadzania pociechy w niepełnym wymiarze godzin i stopniowego przyzwyczajania jej do nowego miejsca.

Po drugie, skompletowanie wyprawki do żłobka, czy przedszkola może zająć sporo czasu, tym bardziej że w zależności od wybranej placówki, wymogi mogą być różne. Im wcześniej przygotujemy wszystkie niezbędne rzeczy, tym spokojniejsi będziemy później. Nie warto czekać z tym do września.

 

 

Lista najważniejszych rzeczy

Aby mieć pewność, że nic nie zostanie pominięte, warto spisać wszystkie przydatne rzeczy, a później, z listą w ręce rozpocząć zakupy. Dobrze jest również zaczerpnąć informacji w wybranym żłobu czy przedszkolu. Panie opiekunki z pewnością podpowiedzą, co przyda się dziecku w czasie pobytu w ich placówce. Do najważniejszych rzeczy można jednak zaliczyć:

  • Pantofle – najlepiej, żeby były miękkie i wygodne, a przy tym łatwo się zakładały. Sznurowane buciki raczej nie będą dobrym pomysłem.

 

  • Ubranie na zmianę – zazwyczaj jest to dres albo luźne, wygodne spodenki i 2 bluzki- jedna z długim, druga z krótkim rękawem – https://naszsmyk.pl/pl/c/UBRANKA/180. Dobrze jest również zaopatrzyć dziecko w zapasową parę skarpetek i majteczek. Przydadzą się, kiedy maluch się pomoczy lub pobrudzi. W ciepłe dni warto dać dziecku również kapelusz lub czapkę z daszkiem, które ochronią go przed słońcem, np. w czasie zabawy w ogrodzie.

 

 

  • Pieluchy – jeżeli dziecko korzysta z pieluszek jednorazowych, na pewno trzeba będzie przynosić je ze sobą. Dobrze jest kupić od razu większą ilość, żeby nie musieć uzupełniać ich co kilka dni – https://naszsmyk.pl/pl/c/Pieluchy-jednorazowe/181.

 

  • Ręcznik – zazwyczaj w przedszkolach i żłobkach potrzebne są dwa ręczniki- – jeden mały, do wycierania rąk oraz drugi, większy, na wypadek, gdyby w ciągu dnia trzeba było umyć mocno zabrudzone dziecko.

 

  • Kosmetyki – najczęściej są to krem do pupy, krem do twarzy (z filtrem UV) oraz chusteczki nawilżane, lecz nie wszystkie placówki tego wymagają. Niektóre same zapewniają artykuły kosmetyczne swoim podopiecznym. Jest to kwestia uzgodnień między rodzicami a opiekunami – https://naszsmyk.pl/pl/c/Na-slonce-i-wiatr/220.

 

  • Kocyk i poduszka – niezbędnik poobiedniego leżakowania. Dobrze, aby koc był dopasowany do pory roku – wiosną i w lecie najlepszy będzie cienki, bawełniany, w zimie przyda się grubszy, np. polarowy – https://naszsmyk.pl/pl/c/Kocyki/253.

 

  • Smoczek, przytulanka – to drobne przedmioty, które ułatwią dziecku adaptację, będą kojarzyły się z domem, dawały poczucie bezpieczeństwa i ułatwiała wyciszenie się czy zasypianie – https://naszsmyk.pl/pl/c/Smoczki-uspokajajace/189.

 

 

  • Szczoteczka i pasta do zębów – lub sama szczoteczka. Wiele przedszkoli i żłobków kształtuje w dzieciach nawyk regularnego mycia zębów. To bardzo dobra idea, którą powinno się propagować.

 

  • Przybory plastyczne – większość placówek zapewnia je swoim podopiecznym, jednak są takie, które wymagają zakupienia kredek, farb czy bloku. Dotyczy to głównie przedszkoli i starszych grup w żłobkach. Maluszki nie potrafią jeszcze korzystać z takich przedmiotów, więc ich nie potrzebują.

 

Oczywiście w zależności od placówki pewne punkty zawarte na tej liście mogą się różnić, większość jednak powtarza się we wszystkich przedszkolach i żłobkach.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium